POSIŁKI, PLAC ZABAW

Posiłki

Wszystkie posiłki są przygotowane w naszej, profesjonalnie wyposażonej kuchni. Gotujemy smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na kolorowych obrusach. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, na które bardzo zwracamy uwagę.

Urozmaicenie i sezonowość jadłospisu, stopniowe wprowadzanie i przyzwyczajanie przedszkolaków do nowych produktów pomaga w akceptacji szerokiego doboru produktów i potraw.

Zapewniamy 5 smacznych, domowych posiłków z dużą ilością warzyw i owoców sezonowych, przygotowanych w warunkach zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez rejonową stację sanitarną.

Aktualny jadłospis jest codziennie wywieszany w przedszkolu na tablicy informacyjnej.

Plac zabaw

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu.

Nasze przedszkole posiada własny, ogrodzony plac zabaw. W przedszkolnym ogrodzie dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach,  zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych.

Takie formy aktywności rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Nauczyciele inspirują zabawy dzieci poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniają potrzebne akcesoria.

Przewiń do góry